Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Söyleşi” fehvaına gelmektedir. İnternetin bilgiye erişim dair sergilediği performanstan sonrasında internetin sadece bilim aktarımı için değil, aynı zamanda cümbüş için de kullanılabileceği de düşünüldü. Bunun sonucunda da internet üzerinden insanoğluın bir protez ad kullanarak (nickname) yârenlik yazar eğlenebileceği hem internet siteleri hem de çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, internet üzerinde hiç teşhismadığınız değme biriyle örgülabildiği kabil hassaten teşhisdığınız kişilerle de özel programlar veya web siteleri tarafından örgülabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri teşhisdığınız veya teşhismadığınız kişilerle internet üzerinden tanışma ve yârenlik etme üzere kurulmuş internet siteleridir. Bu internet siteleri ekseriya programlama dilleri kullanılarak veya amade scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Temelı chat sitelerine giriş sahip olmak için sadece nickname (protez insan) geçirmek yerinde olurken bazılarındaysa sohbete sarrafiyelamadan önce behemehâl üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm internet kullanıcıları arasında popüler olan Mynet ve ZurnaNet kabil siteler chat sitelerine sarrafiyelıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları karşınızdaki internet kullanıcılarıyla program aralık façaünü kullanarak sadece ovalı, ovalı ve manzaralü, ünlü ve manzaralü kabil tercihe bağlamlı olarak yârenlik etmenize yardımcı olan nominalmlardır. Chat programlarının şimdiye denli kullanılmış en popüler olanı kesik müddet önce Windows tarafından sonlandırılan MSN Messenger isimli usa vurma mesajlaşma nominalmıdır. Bir vesair popüler chat program olan ve internetin söylence nominalmlarından ikrar edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir